Słomki ICI lub IUI

W Cryos możesz wybierać spośród dwóch różnych typów słomek: ICI lub IUI. Te dwa typy mogą być stosowane do różnych sposobów lecenia bezpłodności i wybór będzie często zależał od preferencji twojej kliniki leczenia bezpłodności.

Patrząc na dostępne słomki dawcy w wyszukiwaniu dawców spotkasz takie terminy jak ICI oraz IUI. Poniżej wyjaśnimy różnice pomiędzy słomkami ICI a IUI oraz jaką należy wybrać do określonego leczenia.

Słomki ICI lub IUI

Co to jest słomka ICI?

Słomki ICI zawierają spermę niemytą/nieprzygotowaną. Słomki ICI zawierają wszystkie naturalne płyny, które występują w normalnym ejakulacie.

Do jakiego typu leczenia są stosowane słomki spermy ICI?

Słomki ICI mogą być stosowane do zapłodnienia wewnątrzszyjkowego (intra cervical insemination). W tym leczeniu bezpłodności strzykawka jest używana do wprowadzenia spermy do pochwy kobiety. Aktywne komórki spermy przepłyną do macicy i z odrobiną szczęścia zapłodnią komórkę jajową. Jest to podobne do stosunku.

Słomki ICI mogą być używane w leczeniu IUI, IVF lub ICSI tylko wtedy, gdy Twoja klinika jest w stanie umyć słomki przed zabiegiem. Proszę skonsultować się z kliniką w sprawie rodzaju słomek.

Sperma od dawców ICI nie jest gotowa do stosowania w leczeniu IUI (intra uterine insemination), ponieważ wprowadzenie nieumytej spermy bezpośrednio do macicy może wywołać negatywną reakcję prowadzącą do poważnych skurczów.

Co to jest słomka IUI?

Słomka IUI zawiera umytą spermę, która została przygotowana w laboratorium. Naturalne płyny ejakulatu zostały usunięte i został dodany krio-konserwant. 

Do jakiego typu leczenia są stosowane są słomki IUI?

Słomki IUI są gotowe do użycia w leczeniu IUI, w którym sperma jest wprowadzana bezpośrednio do macicy. W tym leczeniu bezpłodności duża ilość komórek spermy dociera do komórki jajowej i dzięki temu szansa zajścia w ciążę jest większa niż w przypadku leczenia ICI. Leczenie IUI jest zawsze wykonywane przez wyspecjalizowanego lekarza.

Słomki IUI mogą być również używane do leczenia ICI, IVF oraz ICSI w zależności od preferencji twojej klinki bezpłodności. 

Zapytaj w swojej klinice bezpłodności

Zawsze zalecamy zasięgnąć informacji bezpośrednio w swojej klinice odnośnie typu słomek spermy, jakie należy zamówić. Zachęcamy również do kontaktu z Obsługą klienta Cryos, jeżeli potrzebujesz dodatkowej porady odnośnie wyboru pomiędzy IUI a ICI.

Aby dowiedzieć się, ile spermy od dawców zamówić, czytaj tutaj.