Rezerwacja spermy od dawców do późniejszego użycia

Jeżeli chcą Państwo zabezpieczyć dostateczną ilość spermy od dawców na całe leczenie bezpłodności i jeżeli chcą Państwo genetycznego rodzeństwa dla swojego dziecka, zalecamy zarezerwować dodatkowe słomki od swojego wybranego dawcy.

Znalezienie odpowiedniego dawcy jest często procesem wymagającym wielu rozważań i może być frustrujące, gdy dowiemy się, że ulubiony dawca został wyprzedany, zanim udało się uzyskać ciążę. W Cryos nie możemy zagwarantować, że będziemy mieli dostępną spermę od Państwa ulubionego dawcy również w przyszłości i dlatego zawsze zalecamy naszym klientom, aby robili wcześniejszą rezerwację.

Rezerwacja spermy od dawców do późniejszego użycia

Rodzeństwo genetyczne

Często słyszymy od naszych klientów, że chcieliby, aby ich dzieci miały genetyczne rodzeństwo. Posiadanie rodzeństwa, z którym będą spokrewnione genetycznie w 100%, może być dla dzieci pokrzepiające, zwłaszcza gdy będą starsze i bardziej świadome.

Jeżeli chcą Państwo mieć jedno lub więcej dzieci, które będą rodzeństwem genetycznym dziecka Państwa dawcy, bardzo ważne jest dokonanie rezerwacji słomek od wybranego dawcy.

Różnica pomiędzy zamówieniem a rezerwacją

Jeżeli Państwa leczenie jest zaplanowane na następne cztery tygodnie, zalecamy zamówić słomki potrzebne do tego leczenia i wybrać datę dostawy przypadającą w okresie tych czterech tygodni.

Większość klinik będzie w stanie przechować Państwa słomki przed leczeniem. Możliwa jest zmiana daty wysyłki z Cryos. W tym celu należy skontaktować się z naszą obsługą klienta przynajmniej na jeden dzień roboczy przed zamówioną datą wysyłki.

Jeżeli wybrali Państwo swojego dawcę, ale nie przewidują leczenia w najbliższym miesiącu, zalecamy zarezerwować słomki. Za niewielką opłatą depozytową możemy przechować je dla Państwa w Cryos do czasu, aż będą Państwo gotowi do rozpoczęcia swojego leczenia.

Kiedy i jaką ilość spermy zarezerwować

Zalecamy zarezerwować słomki podczas składania pierwszego zamówienia. Słomki można zarezerwować w taki sam sposób, w jaki zamawia się słomki w wyszukiwaniu dawców.

Ilość spermy, jaką powinni Państwo zarezerwować, zależy od twojej sytuacji. Średnio należy spodziewać się 5-6 cykli leczenia na ciążę, jeżeli są Państwo leczeni w klinice leczenia bezpłodności.

Należy pamiętać, że na Państwa zdolność zajścia w ciążę ma wpływ wiele czynników, takich jak wiek i stan zdrowia, doświadczenie danej kliniki, stymulacja hormonalna, odpowiedni czas, metoda przygotowania spermy i typ leczenia. Dlatego trudno jest przewidzieć dokładnie, ile słomek należy zarezerwować.

Centrum rezerwacji

Jeżeli nie potrzebują Państwo zarezerwowanej spermy, można anulować swoją rezerwację online. Aby to uczynić, należy zalogować się do swojego profilu Cryos na naszej stronie internetowej.

W centrum rezerwacji można wydłużyć okres rezerwacji, zlecić dostawę słomek oraz anulować część lub całość rezerwacji.

Anulowanie i zwrot pieniędzy

Podczas dokonywania rezerwacji płaci się za słomki oraz składa depozyt za przechowywanie tych słomek w Cryos. Poniżej zostały wyszczególnione opłaty za depozyt.

Jeżeli zdecydują się Państwo anulować swoją rezerwację, Cryos oferuje zwrot 75% ceny słomek pod warunkiem, że są one nadal przechowywane w Cryos.

Wszystkie ceny są w EURO bez podatku VAT i obowiązują od styczeń 2020:

Centrum rezerwacji (bez VAT)
Niezależnie od liczby słomek Cena
3 miesiące EUR 53
6 miesięcy EUR 92
1 rok EUR 158
2 lata EUR 265
3 lata EUR 371
4 lata EUR 476
5 lat EUR 582
10 lat EUR 1085

Jesteśmy tutaj dla Ciebie

W Cryos wspieramy Państwa i pomagamy w drodze do rodzicielstwa. W razie pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji proszę się z nami skontaktować. Mamy konsultantów ds. Obsługi klienta mówiących po duńsku, angielsku, francusku, niemiecku, włosku, hiszpańsku, portugalsku i hebrajsku.