Marzenie staje się rzeczywistością

Wszystko zaczęło się w Aarhus w Danii w 1981 roku, kiedy to założyciel Cryos Ole Schou miał dziwny sen o zamrożonej spermie. Dzisiaj Cryos jest uznanym międzynarodowym bankiem spermy oraz jajeczek, który pomógł zrealizować tysiące marzeń.

Będąc firmą międzynarodową, Cryos dostarcza zamrożone nasienie oraz jajeczka do ponad 100 krajów na całym świecie. Mamy największy na świecie wybór anonimowych oraz nieanonimowych dawców. Jesteśmy również dumni, że możemy pochwalić się największą na świecie liczbą zarejestrowanych ciąż.

Firma od początku specjalizuje się w kriokonserwacji spermy. W ciągu ostatnich 10-15 lat technologia witryfikacji oocytów (jajeczek) znacznie się rozwinęła. W miarę jak się poprawiała, dla Cryos stało się rzeczą naturalną, że rozszerzy swoją działalność również na rynek dawców jajeczek.

W 2015 roku Cryos założył pierwszy w pełni niezależny bank zamrożonych jajeczek w Stanach Zjednoczonych, a teraz jesteśmy dumni z otwarcia naszego pierwszego banku jajeczek w Europie. Wizja jest wciąż taka sama, aby pomóc bezdzietnym w realizacji ich marzeń.

Oprócz zaawansowanych badań i rozwoju, międzynarodowy sukces można przypisać ludziom, którzy pracują w Cryos, naszym hojnym dawcom nasienia i jajeczek oraz oczywiście wszystkim tym, którzy nam zaufali i którzy są teraz dumnymi rodzicami szczęśliwych, zdrowych dzieci.

Ole Schou opowiada historię o tym, jak powstał Cryos:

Ole Schou, founder of Cryos

"Nie wiem, dlaczego miałem ten sen w 1981 roku. Ale z jakiegoś dziwnego powodu, w chwili, gdy się obudziłem, wiedziałem że muszę dowiedzieć się wszystkiego o zamrożonej spermie. Stało się to czymś w rodzaju obsesji i w zasadzie przeczytałem każdą książkę oraz artykuł, jakie kiedykolwiek napisano na ten temat. Niewiele wiedziałem, ale nagle stałem się jednym z czołowych ekspertów w tej dziedzinie, nie będąc nawet studentem nauk przyrodniczych. 

Na szczęście udało mi się połączyć moją wiedzę na temat zamrożonej spermy z dyplomem biznesu i administracji oraz stopniowo stworzyć udany biznes. Wykorzystując moją wiedzę na temat procesu zamrażania i przechowywania ludzkiej spermy, rozpocząłem współpracę z lekarzami oraz klinikami, którzy byli bardzo zadowoleni z mojej pracy oraz mojego produktu. Biznes wystartował, a moje biuro i laboratorium początkowo stały się wyłącznie przechowalnią zamrożonej spermy. W roku 1990 ustanowiono program dawców, a międzynarodowe zapotrzebowanie szybko wzrosło.

Później zaczęliśmy specjalizować się również w technologii witryfikacji jajeczek. Oznacza to, że jesteśmy w stanie pomóc stać się rodzicami jeszcze większej liczbie osób na całym świecie.”