Rezerwacja spermy od dawców do późniejszego wykorzystania

Czy zarezerwować natychmiast, czy zaryzykować i zaczekać? Kiedy już znajdziesz swojego ulubionego dawcę spermy, należy upewnić się, że nasienie dawcy nie zostało wyprzedane, zanim złożysz zamówienie i rozpoczniesz zabiegi. Warto również pomyśleć o rezerwacji słomek z nasieniem, jeżeli chcesz mieć więcej dzieci z nasieniem tego samego dawcy spermy.

 • Nie ryzykuj, że nasienie Twojego dawcy spermy zostanie wyprzedane.
 • Nie ryzykuj konieczności zmiany Twojego ulubionego dawcy spermy w trakcie procedury zabiegów.
 • Zagwarantuj sobie genetyczne rodzeństwo.
 • Cryos gwarantuje odkup (zwracane jest 75% opłaconej kwoty)

Przed rozpoczęciem procedury zabiegów

Gdy znajdziesz najlepszego dla Ciebie dawcę spermy, nie zwlekaj z dokonaniem rezerwacji.  Pamiętaj, że jeśli nie dokonasz rezerwacji, nasienie Twojego dawcy może być już wyprzedane, gdy będziesz go potrzebować do zabiegów w późniejszym terminie.  Niemal codziennie dostajemy sygnały od zaniepokojonych klientów, którzy dowiadują się, że ich dawcy nie ma już w naszej bazie.

Pamiętaj również, że jeśli nasienie Twojego dawcy zostanie wyprzedane, możesz zostać zmuszona do zmiany dawcy w trakcie leczenia.  Przeciętnie ciąża osiągana jest po 5 do 6 cyklach leczenia.  Gdy wybierzesz już idealnego dla siebie dawcę i chcesz zagwarantować sobie taką ilość nasienia od tego samego dawcy, która wystarczy Ci w trakcie całego leczenia, dokonaj rezerwacji jeszcze przed podjęciem leczenia.

Upewnij się także, że wybrany przez Ciebie dawca nie wykorzystał już dopuszczalnego limitu ilości ciąż. Więcej informacji na temat rezerwacji limitu

Po porodzie

Rodzice, którym urodziło się dziecko dzięki użyciu nasienia jednego z naszych dawców spermy i którzy chcą sobie zapewnić możliwość posiadania w przyszłości genetycznego rodzeństwa, najważniejsza jest rezerwacja nasienia danego dawcy. Jeśli chcesz skorzystać z nasienia od tego samego dawcy spermy, należy możliwie jak najszybciej zarezerwować wystarczającą ilość słomek z nasieniem. Nie czekaj na rozpoczęcie procedury zabiegów lub do bliżej nieokreślonego momentu w przyszłości, gdy będziesz potrzebować nasienia dawcy. Jeśli nie dokonasz rezerwacji, ryzykujesz, gdyż może się okazać, że nasienie tego dawcy zostało wyprzedane. Korzyści wynikające z zastosowania nasienia od tego samego dawcy dla przyszłych ciąż są oczywiste:

 • Dzieci będą w 100% genetycznie spokrewnione i dlatego mają największe szanse ma rozwinięcie podobnych cech.
 • Nie wszyscy dawcy nasienia i odbiorczynie nasienia są biologiczne dopasowani. Jeśli osiągnięto pozytywny wynik zapłodnienia przy użyciu nasienia wybranego dawcy spermy, jest szansa, że w przyszłości również osiągniemy wynik pozytywny.
 • Wiesz, czego się spodziewać.
 • Dzieci będą mieć siebie jako punkt odniesienia w związku z ich tożsamością osobową.

Nie czekaj — zarezerwuj nasienie dawcy przez Internet już teraz!

Aby zagwarantować sobie, że nasienie określonego dawcy spermy nie zostanie wyprzedane i że w magazynie jest wystarczająco dużo słomek, zalecamy zarezerwować nasienie wybranego dawcy spermy od razu przy pierwszym zamówieniu. Zamiast zamawiać nasienie dawcy z dostawą, wystarczy po prostu podać liczbę słomek do „rezerwacji”.

Jaką ilość nasienia należy zarezerwować?

To zależy od sytuacji danej osoby. Jednak im więcej nasienia danego dawcy spermy zarezerwujesz, tym większa jest gwarancja bezpieczeństwa. Skontaktuj się z firmą Cryos lub ze swoją kliniką (w stosownych przypadkach), aby omówić swoje potrzeby.
Średnio należy się spodziewać, że procedura zabiegów w klinice będzie trwała 5-6 cykli na każdą ciążę. Średni wskaźnik ciąż wynosi pomiędzy 10 a 40% na cykl procedury zabiegów, w zależności od wieku i stanu pacjentki, doświadczenia kliniki, stymulacji hormonalnej, czasu, sposobu przygotowania plemników, jakości nasienia, metody inseminacji itp. Ogółem ponad 50 do 60% z niewyselekcjonowanej grupy kobiet zachodzi w ciążę po sześciu miesiącach procedury zabiegów, a około 80% po 12 miesiącach.

Należy pamiętać, że nasze zalecenia oparte są na średnim wykorzystaniu słomek z nasieniem na jedną ciążę. Jeśli chcesz zapewnić sobie większe bezpieczeństwo, trzeba zarezerwować więcej nasienia. A jeśli na przykład chcesz mieć troje dzieci, musisz zarezerwować trzy razy więcej nasienia.

Powody rezerwacji mniejszej ilości nasienia dawcy

 • Jeśli okaże się, że łatwo zachodzisz w ciążę.
 • Jeśli przechodzisz procedurę IVF (zapłodnienia in vitro).
 • Jeśli masz poniżej 35 lat.
 • Jeśli zdecydowałaś się na mniejszą liczbę zabiegów, np. trzy cykle procedury zabiegów. Leczenie niepłodności trwające przez wiele lat może być kosztowne i stanowić traumatyczne doświadczenie.

Powody rezerwacji większej ilości nasienia dawcy

 • Jeśli okaże się, że trudno zachodzisz w ciążę.
 • Jeśli przechodzisz zabieg inseminacji dopochwowej/doszyjkowej.
 • Jeśli masz powyżej 35 lat.
 • Jeśli chcesz poddać się większej liczbie zabiegów niż przeciętna.
 • Jeśli po prostu chcesz zapewnić sobie większe bezpieczeństwo. Im więcej słomek, tym większe bezpieczeństwo.

Twoje centrum rezerwacji

W każdym momencie możesz przejść do zarządzania zawartością swojego internetowego centrum rezerwacji.
Możesz za pośrednictwem strony dołożyć więcej słomek, wyjąć słomki do wysyłki, zrezygnować z zamówionych słomek, gdy nie potrzeba ich już więcej.

Czy znalazłaś/eś odpowiedzi na swoje pytania?

Jeśli nie, skontaktuj się z nami, a my dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc. Z działem obsługi klienta firmy Cryos można porozmawiać w następujących językach: skandynawski, angielski, francuski, niemiecki, hiszpanski i włoski.